قفل ضدسرقت

قفل ضدسرقت


قفل ضدسرقت

مهمترین جزء امنیتی درب هاچه ویژگی دارد.

دانست که انواع مختلفی از این قفل ها در بازار موجود است

هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و شما می توانید با توجه به بودجه و نوع نیازتان آنها را انتخاب کنید.

مهمترین فاکتور برای تعیین کیفیت قفل درب ضدسرقت، امنیت و ساختار آن است.

چون مقاومت بالا و نحوه عملکرد قفل باعث می شود تا سارقان و افراد بیگانه نتوانند به ساختمان وارد شوند.

از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که لازم است در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید تا چنانچه تصمیم به خرید آن گرفتید اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید. با ما همراه باشید تا این طالاعات را در اختیار شما قرار دهیم.

قفل ضد سرقت

اهمیت قفل درب های ضد سرقت

این قفل ها امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر با درب های ضد سرقت به خوبی آشنایی داشته باشید احتمالا می دانید که این درب ها دارای سطح ایمنی بسیار بالایی در میان انواع درب های ساختمانی هستند و تنها راهی که می توان آنها را باز کرد از طریق قفل آنها است.

در صورتی که شما بتوانید یک قفل مناسب را برای درب های ضد سرقت خود انتخاب کنید می توانید امنیت ساختمان و منزل خود را چند برابر کنید و به این شکل دیگر نیازی نیست که در زمان ترک ساختمان نگرانی خاصی در این خصوص داشته باشید.

به همین علت امروزه آشنایی با انواع قفل درب ضد سرقت و سطح ایمنی هر یک از آنها می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد چرا که شما با آشنایی با این قفل ها می توانید ویژگی های هر یک از آنها را شناسایی کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

قفل ضد سرقت هوشمند

به دو دسته کلی قفل ضدسرقت مکانیکی (کلیدی) و قفل ضدسرقت دیجیتال (قفل هوشمند) تقسیم می شوند که در ادامه ویژگی های هریک توضیح داده می شود.

قفل درب ضد سرقت مکانیکی

اولین و ساده ترین قفل ها بوده و به دلیل داشتن قیمت کمتر نسبت به قفل های دیجیتال کاربرد بیشتری در بین عموم مردم داشته است. ساختار قفل مکانیکی درب ضدسرقت به طور عمده به سه قسمت تقسیم می شود: هسته قفل، بدنه قفل و دسته پنل.

مواد تشکیل دهنده قفل مکانیکی به طور کلی فولاد ضد زنگ ۳۰۴، مس خالص، آلیاژ روی و آلیاژ آلومینیوم هستند. ماده انتخاب شده برای سیلندر قفل، ترجیحاً مس خالص یا استیل ضد زنگ ۳۰۴ است. مس خالص دارای خواص مکانیکی خوب، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر سایش است.

قفل درب ضد سرقت دیجیتال

قفل دیجیتال درب ضدسرقت یک وسیله الکترونیکی و مکانیکی است. این قفل ها مدرن ترین قفل بوده و از ایمنی بسیار زیادی برخوردار هستند. با وجود قفل دیجیتال درب ضد سرقت دیگر هیچ نیازی به قفل کردن درب های شما با کلید نیست و این مهمترین ویژگی این قفل ها است.

این قفل ها در دو مدل در بازار موجود هستند : ۱- قفل های ضدسرقت هوشمند کارتی؛ ۲- قفل های ضدسرقت هوشمند اثر انگشتی

قفل ضد سرقت کارتی

این نوع از قفل های ضد سرقت دیجیتال اغلب برای محیط های کاری و ادارات مناسب هستند و یکی از ویژگی های قفل های کارتی این است که می تواند مشخص کند که چه فردی در چه تاریخ و ساعتی قفل را باز کرده است.

قفل درب ضد سرقت اثر انگشتی

اگر فراموشکار هستید و بارها کلید خود را در منزل جا گذاشته اید، قفل ضد سرقت اثر انگشتی انتخاب مناسبی برای شماست. این نوع قفل ها که یکی از انواع قفل های دیجیتال هستند که در قسمت کنار لبه درب ضد سرقت نصب می شوند.

کارکرد این قفل بدین صورت است که اثر انگشت شما بر روی قفل ثبت می‌شود و بعد از آن شما می توانید تنها با قرار دادن انگشت خود بر روی قفل نسبت به باز کردن درب منزل اقدام کنید. نکته قابل توجه در مورد این قفل ها این است که امکان نصب آن ها بر روی درب های معمولی نیز وجود دارد.

این سیستم امنیت بسیار بالایی دارد و با توجه به این که به جریان خون در انگشت حساس است، اثر انگشت اصلی را از جعلی و بدون جان تشخیص می دهد.

معمولاً سیستم این قفل ها بدین صورت است که اگر چندین بار اثر انگشت اشتباه بر روی دستگاه قرار گیرد، قفل برای مدت کوتاهی غیرفعال خواهد شد. این مورد نیز در افزایش امنیت بی تأثیر نخواهد بود.

منبع تغذیه قفل درب ضد سرقت اثر انگشتی دو عدد باطری با اندازه AA است و نیاز به تمهیدات تأمین برق برای نصب آن نیست.

چرا باید از قفل هوشمند استفاده کنیم؟

دیگر نیازی به دسته کلید ندارید.

می توانید رفت و آمدها را کنترل و ثبت نمایید.

می توانید به مهمان ها دسترسی به قفل را صادر نمایید.

دارای ایمنی بالاتر نسبت به سایر مدل های قفل‌ ضد سرقت سنتی

ظاهر زیبا و شیک

راحتی نصب و استفاده

دسترسی به قفل در تمام نقاط دنیا با استفاده از وای فای

قفل کردن منزل خود به وسیله گوشی هوشمند

داشتن رمز یک بار مصرف

قفل خودکار درب در هنگام فراموشی بستن درب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *