خانه‌ها متراژکوچک شدن وفضاهارو به کاهش است و طراحی دکوراسیون داخلی را محدود کرده است. در این میان اتاق خواب از جایگاه ویژه ای برخوردار است.طراحی داخلی اتاق خواب دارای اهمیت زیادی است.

دکور بالای تخت با تابلو


یکی از ایده های طراحی دکور بالای تختخواب که می‌توان برای تزیین بالای تخت استفاده کرد، نصب تابلو و قاب عکس است.

این کار باعث زیبایی و حس خوبی را به ارمغان می‌آورد. البته که باید در انتخاب تابلو، ابعاد آن، رنگ، محل قرارگیری، تعداد و … نهایت دقت و توجه را به خرج داد تا با کلیت تختخواب و اتاق خواب هماهنگ باشد. این تابلوها می‌توانند در سبک‌ها و موضوعات متفاوتی به‌کار روند. عکس‌های خصوص و خانوداگی، تصاویر منظره، نقاشی‌های هنری و غیره است.

دکور بالای تخت با کاغذ دیواری


با اینکه کاغذ دیواری سال‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما همیشه جذابیت و زیبایی خود را حفظ کرده است. استفاده از طرح‌های خاص و زیبای کاغذ دیواری برای دکور بالای تخت، شخصیت خاصی به اتاق خواب می‌بخشد. انتخاب اینکه کاغذ دیواری ما کل فضای بالای تخت را بگیرد یا بخشی از آن را، به سلیقه ما و دکوراسیون اتاق خواب بستگی دارد.

رنگ‌آمیزی و کاغذ دیواری پشت تخت باعث ایجاد نقطه کانونی در اتاق شده و تغییر بسیار زیادی را ایجاد می‌کند.

دکور بالای تخت با طرح‌های خاص


برای این ایده منظور از طرح‌های خاص می‌تواند خلاقیت‌های گوناگونی باشد. انواع دیوارپوش‌ها، وسایل دکوراتیو یا هر ایده‌ای که خودتان می‌سازید در همین دسته قرار می‌گیرد. در این بین نوارهای چوبی هم می‌توانند به‌طور کلی سبک دکوراسیون اتاق شما را تغییر دهند.

دکور بالای تخت با شلف


قرار دادن وسایل و دکوری‌های مختلف روی آن، خودش در نقش یک دکوری دیواری زیبا و جذاب عمل می‌کند. استفاده از شلف به‌عنوان دکور بالای تختخواب یکی از راهکارهای خاص برای متفاوت شدن فضای اتاق خواب است.

دکور بالای تخت با پنجره و پرده


گاهی اوقات ایعاد اتاق خواب و حتی تخت شما محدودیت‌هایی را در چیدمان ایجاد می‌کنند و تختخواب زیر پنجره قرار می‌گیرد. در این حالت شما می‌توانید از پنجره به‌عنوان یک فرصت استفاده کرده و با انتخاب پرده مناسب همان پنجره را به یک عنصر دکوراتیو در اتاق خواب تبدیل کنید.

تزیین بالای تخت با ریسه


تزیین با ریسه به عنوان یکی از ساده‌ترین ایده های طراحی دکور بالای تختخواب در نظر گرفته می‌شود. قرار دادن ریسه‌ها روی دیوار و یا بر روی پشتی تخت خواب می‌تواند طرح‌های مختلفی را ایجاد کند. البته این نکته را هم فراموش نکنید که ریسه‌ها ممکن است برای در حالت روشن بودن زیبایی خاصی برای شما به‌وجود آورند و زمانی که خاموش هستند نمای خاصی نداشته باشند. اما در هر صورت ایده ساده و کم‌هزینه‌ای محسوب می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *